Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Co to jest system alarmowy

Nowoczesne systemy alarmowe to zintegrowane urządzenia informujące nas o wszystkich czynnościach w naszym domu, mieszkaniu czy firmie. Obiekty wyposażone w profesjonalny system alarmowy podłączony do naszej Stacji Monitorowania jest obecnie najlepszym zabezpieczeniem na rynku.

System alarmowy to zespół urządzeń służących najczęściej zabezpieczeniu obiektu przed włamaniem, pożarem lub innym niebezpieczeństwem.

W systemach alarmu włamania najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych. Wzbudzenie czujnika powoduje włączenie systemu alarmowego oraz w sytuacji systemu podłączonego do stacji monitorowania interwencję grupy interwencyjnej. System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika.

 

Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze,
a zwiększają bezpieczeństwo obiektu. Dodatkowym elementem systemu alarmu jest system antynapadowy
w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego.

Istotną grupę wśród systemów alarmowych stanowią systemy alarmów przeciwpożarowych. Najczęściej oparte są one o optyczne czujki dymu, czujki temperatury oraz przyciski ręcznego powiadamiania nazywane Ręcznymi Ostrzegaczami Pożarowymi.
W dużych obiektach często posiadają połączenie ze strażą pożarną oraz współdziałają z innymi systemami ochrony P.POŻ, automatycznymi systemami gaśniczymi, systemami oddymiania.

wyceń swój alarm
close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.