Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Na czym polega wielostopniowa ochrona mienia?

Opublikowano: poniedziałek, 07, sierpień 2023 14:43
wielostopniowa ochrona mienia

Na czym polega wielostopniowa ochrona mienia?

Włamanie i kradzież to potencjalne zagrożenie, przed którym wielu z nas decyduje się na montaż różnego rodzaju zabezpieczeń, począwszy od drzwi antywłamaniowych i rolety w oknach po wideo domofon. Część z nas decyduje się także na montaż alarmu włamaniowego i w dużej mierze, na tym się kończy. Nie myślimy o potencjalnych zagrożeniach i im przeciwdziałaniu szerzej, tymczasem warto. Dlaczego? Będzie Ci to łatwiej zrozumieć, gdy dowiesz się, czym jest wielostopniowa ochrona mienia.

Przed czym warto chronić mienie w domu?

W domu, w sklepie, w biurze, mienie chcemy chronić przed kradzieżą. Nie myślimy o jego ewentualnym zniszczeniu na skutek zalania, czy pożaru. Nie zdajemy sobie sprawy także z tego, skąd te wszystkie niebezpieczeństwa mogą do nas przyjść, a kierunków jest wiele.

Intruz przychodzi zwykle od zewnątrz, może on spowodować zniszczenia w mieniu i przywłaszczyć sobie cenne dla niego przedmioty. Te z kolei może też strawić pożar wywołany przez włamywacza lub na przykład awarię instalacji elektrycznej, co oznacza, że to zagrożenie może przyjść z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Zalanie tymczasem zwykle spowodowane jest błahymi rzeczami, jak awaria urządzeń AGD czy instalacji hydraulicznej, za to zniszczenia, jakie może wywołać mogą być znaczne. Tu właśnie wchodzimy w pojęcie wielostopniowej ochrony mienia.

Czym jest wielostopniowa ochrona mienia?

Wielostopniowa ochrona mienia polega na wykorzystywaniu różnych form zabezpieczeń, służących różnym typom zagrożeń. Jakie to zabezpieczenia? Omówmy je po kolei.

Zabezpieczenia mechaniczne

Do mechanicznych zabezpieczeń budynku zaliczamy zamki, wkładki, kłódki, okna i drzwi — antywłamaniowe, czyli te o podwyższonej odporności na typowe metody ich forsowania. W zasadzie są to wszystkie zabezpieczenia, które funkcjonują razem z budynkiem i chronią nasze mienie głównie przed włamaniem i kradzieżą.

Systemy elektroniczne

Systemy elektroniczne to chyba najbardziej rozbudowana forma ochrony osób i mienia. Zalicza się do nich:

  • systemy alarmowe, wyposażone w czujniki ruchu, otwartych drzwi i okien — służące informowaniu o potencjalnym włamaniu i kradzieży,
  • systemy alarmowe, wyposażone w czujniki dymu, gazu i czadu — służące informowaniu o ryzyku pożarowym,
  • systemy alarmowe, wyposażone w czujniki zalania — informujące o potencjalnym ryzyku zalania budynku wodą,
  • systemy kontroli dostępu — zabezpieczające przed nieautoryzowanym wejściem do środka budynku/pomieszczenia (np. zamki elektroniczne na karty dostępowe).

Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny to jedna z lepszych formy ochrony obiektów, zwłaszcza jeśli jest dobrze zaprojektowany i prawidłowo zamontowany. Co ciekawe, sprawdza się nie tylko w sklepach, magazynach, biurach i innych firmowych budynkach, ale także w domu. Dzięki niemu możemy łatwo wykryć i zidentyfikować intruza albo inne potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Ochrona fizyczna

Mówi się, że nie ma nic bardziej skutecznego w ochronie osób i mienia niż bezpośrednie przeciwdziałanie zagrożeniu, dlatego każda agencja ochrony stawia przede wszystkim na wsparcie klientów poprzez interwencje pracowników ochrony fizycznej. Ich zadaniem, czy to w przypadku patroli interwencyjnych, czy przy ochronie stacjonarnej jest identyfikowanie intruzów i zmuszanie ich do opuszczenia obiektu.

W tym miejscu warto wspomnieć także o monitoringu z interwencją — jednej z usług Solid Security, która jest połączeniem systemu alarmowego ze wsparciem fizycznym patrolu interwencyjnego. Usługa polega na stałym nadzorze sygnałów alarmowych z budynku klienta w dedykowanym do tego centrum monitoringu i wysyłanie na miejsce zdarzenia pracowników patroli, którzy są w stanie odpowiadać na bieżące zagrożenia dla bezpieczeństwa swoich klientów.

Wielostopniowa ochrona mienia — jak o nią zadbać?

Połączenie wielu różnych rozwiązań służących ochronie mienia to większa szansa na ochronę swojego dobytku, ale trudno jest w odpowiedni sposób zadbać o nie samodzielnie. Na szczęście nie musisz tego robić. O ile montaż zamków w drzwiach, czy rolet okiennych wykonasz sam lub z pomocą innych fachowców, o tyle systemy alarmowe czy monitoring warto powierzyć specjalistom.

W Solid Security oferujemy szeroki zakres usług, w tym ochronę fizyczną, montaż systemów alarmowych czy kamer do monitoringu, a ponadto w ramach stałej opieki abonamentowej, zapewniamy stały nadzór nad bezpieczeństwem Twojego domu lub firmy. Skontaktuj się z nami i chroń swoje mienie.

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.