Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Nowoczesne sposoby ochrony domu przed złodziejami - na co zwrócić uwagę?

Opublikowano: poniedziałek, 17, lipiec 2023 14:36
sposoby ochrony domu

Nowoczesne sposoby ochrony domu przed złodziejami - na co zwrócić uwagę?

Wznosząc domy, budujemy schronienie dla siebie, swoich bliskich, a także swojego majątku. Ten niestety może stać się obiektem zainteresowań złodziei, dlatego warto go odpowiednio zabezpieczyć. Tym bardziej że rabusie posługują się coraz bardziej nowatorskim sprzętem, który pomaga im wkraść się do wewnątrz. W tym artykule podpowiemy, jakie nowoczesne sposoby ochrony domu mogą temu zapobiec. Koniecznie przeczytaj, aby je poznać.

Złodziej, włamanie, kradzież — współczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa w domu

Jak podają policyjne statystyki, od 2019 roku liczba włamań do domów i mieszkań stale rośnie i to w zastraszającym tempie. W 2022 roku tylko na Mazowszu odnotowano blisko 900 przypadków włamania, co pokazuje wzrost liczby tego rodzaju przestępstw w porównaniu z 2021 roku aż o 40% w tym regionie. W pozostałych województwach te liczby również są wysokie.

Złodzieje coraz śmielej włamują się do domów w poszukiwaniu cennych przedmiotów, które mogą spieniężyć. Zapewne sprzyja temu sytuacja gospodarcza, inflacja i zubożenie społeczeństwa. Co istotne jednak, metody, jakie stosują włamywacze, od lat są do siebie podobne, ale zmieniają się narzędzia, którymi się posługują. Rabusie łatwiej się między sobą kontaktują, łatwiej forsują ogrodzenia, drzwi i okna i wreszcie łatwiej wynoszą fanty z okradanego budynku. Pomaga im w tym ciągle rozwijająca się technologia. Zapominają jednak, że jej rozwój działa w obie strony i na współczesne zagrożenia, można odpowiedzieć nowoczesnymi sposobami. Porozmawiajmy o nich.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem — nowoczesne rozwiązania

Często zdarza się, że do budowy domu motywuje nas chęć zyskania większej wygody, przestrzeni, w której możemy odpocząć i szeroko rozumianej wolności. Jednak zakup czy budowa domu to także inwestycja w bezpieczeństwo. Nie powinniśmy się zatem skupiać jedynie na rozwiązaniach zwiększających komfort użytkowania domu, ale także na tych, które go chronią.

Gdy myślisz o nowoczesnych systemach grzewczych, możesz rozważać montaż fotowoltaiki lub pompy ciepła. Gdy myślisz o automatycznym sterowaniu oświetleniem i systemami audio, interesujesz się systemami smart home. A czy masz odpowiedzieć na ochronę przed włamaniem? Wysokie ogrodzenie? Pies obronny? Alarm? Monitoring? Spójrzmy, na nowoczesne rozwiązania.

Współczesne zabezpieczenia mechaniczne i techniczne

Może Cię to zaskoczyć, ale nowoczesne sposoby ochrony domu to nie tylko system alarmowy, czy monitoring wizyjny. To także różne zabezpieczenia mechaniczne jak drzwi i okna antywłamaniowe, automatyczne rolety, bramy, solidne ogrodzenie, wideodomofon itd. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Drzwi antywłamaniowe

Czym właściwie są drzwi antywłamaniowe? To drzwi, których nie można wyłamać łomem, z zamkiem, którego nie da się otworzyć wytrychem? Poniekąd, ale nie do końca. Drzwi antywłamaniowe wyróżniają się solidnymi zawiasami (zwykle jest ich więcej niż w tradycyjnych drzwiach zewnętrznych) oraz bolce i haki umieszczone w dolnej i górnej partii drzwi, które chowają się w mocnej ościeżnicy. To wszystko sprawia, że trudno je sforsować, niezależnie od wybranej przez złodzieja metody.

Rolety i pozostałe zabezpieczenie okien

Włamywacze dostają się do domu zwykle przez drzwi lub okna. Dlatego jedne i drugie powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia przed włamaniem. Okna antywłamaniowe cechują się tym, że ich szyby zrobione są z twardego, trudnego do rozbicia szkła, zabezpieczonego dodatkową folią antywłamaniową. Zadaniem tej folii jest utrzymanie szkła na miejscu nawet po jego rozbiciu. TO w konsekwencji sprawia, że włamywacz i tak nie może uzyskać przejścia do środka. To jednak nie wszystko.

Okna warto zabezpieczyć roletami, ale uwaga — nie wszystkie rolety okienne to rolety antywłamaniowe. Te muszą być wykonane z grubych materiałów, posiadać dodatkowe zabezpieczenia i odpowiednie certyfikaty. Warto zwrócić na nie uwagę przy zakupie.

Nowoczesny system alarmowy

Kolejnym typem zabezpieczenia, o którym powinniśmy pomyśleć, budując dom, jest system alarmowy, który przydaje się szczególnie podczas naszej nieobecności. Taki system, wyposażony w odpowiednie czujniki, sygnalizatory, porządną centralę i nadajnik GSM, da nam pewność, że żadne włamanie nie pozostanie bez echa.

Warto zwrócić uwagę, że współczesne systemy alarmowe występują w technologii przewodowej i bezprzewodowej. O ile ta pierwsza daje nam stabilne połączenie, o tyle jej montaż wymaga rozprowadzenia przewodów po całym budynku, dlatego lepiej przeprowadzić go na wczesnym etapie budowy domu. System bezprzewodowy znajduje z kolei zastosowanie w już gotowych budynkach. Jego instalacja jest łatwa, a użytkowanie całkiem wygodne.

Monitoring wizyjny

Sam monitoring wizyjny nie jest najbardziej nowoczesnym narzędziem służącym ochronie domu, ale nowoczesne technologie pozwoliły na rozwój kamer i urządzeń rejestrujących. Dzięki cyfrowym kamerom IP możliwe jest śledzenie w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się w domu z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto, jeśli zdecydujesz się zainwestować w dodatkowe elementy i podłączyć monitoring do systemu alarmowego, zyskasz możliwość wideo weryfikacji zdarzeń, co pozwoli Ci wyeliminować fałszywe alarmy.

Nowoczesna ochrona fizyczna

Nowoczesne sposoby ochrony domu przed złodziejami do tej pory kojarzyły nam się głównie z zabezpieczeniami, które utrudniają im dostęp do wnętrza i informują o próbie włamania. Jednak nie można zapominać o najbardziej skutecznej formie ochrony, jaką jest ochrona fizyczna. Przyjazd patrolu interwencyjnego w chwili próby kradzieży daje największą szansę na schwytanie i powstrzymanie rabusiów przed kradzieżą wartościowych przedmiotów.

Dzięki nowoczesnym systemom powiadamiania, wykorzystując moduły GSM w systemach alarmowych, czy też protokół internetowy, pracownicy takich patroli mogą niemal natychmiast dowiedzieć się o tym, że w domu uruchomił się alarm i nawet już po kilku minutach przyjechać na miejsce włamania. Właśnie dlatego, poza inwestycją w same urządzenia alarmowe, warto zdecydować się na współpracę z agencją ochrony.

O czym pamiętać wybierając zabezpieczenia nowej generacji?

Jak widzisz, istnieje wiele sposób na ochronę domu przed złodziejami. To, czy warto je zainstalować, nie powinno podlegać dyskusji. Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych kwestii w życiu i warto o nią dbać w szerokim zakresie. Jedyne, nad czym można się tu zastanowić, to fakt, czy dla osiągnięcia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w domu, trzeba korzystać z wielu narzędzi, które mu służą? Jak dokonać wyboru tych najbardziej potrzebnych?

Zabezpiecz budynek i posesję

Takie rozwiązania, jak mechaniczne zabezpieczenie, czyli solidne drzwi, okna, zamki, porządne ogrodzenie to absolutna podstawa. Jednak nie gwarantują wysokiej skuteczności. Tymczasem, już sama obecność kamer, a czasem i informacja o tym, że obiekt jest monitorowany, potrafi odstraszyć przestępcę. Jeśli jednak nie chcesz inwestować w rozległy system monitoringu, zainwestuj w porządny alarm.

Zainwestuj w alarm

Już kilka czujników ruchu, czujniki otwartych drzwi i okien wystarczą, aby zminimalizować ryzyko kradzieży nawet wtedy, gdy dojdzie do włamania. Decydując się na alarm, zwróć szczególną uwagę na to, aby każde newralgiczne miejsce — najbardziej narażone na włamanie, znalazło się w zasięgu odpowiedniego detektora.

Współpracuj z agencją ochrony

Kupowanie urządzeń alarmowych ogólnie dostępnych na rynku nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli nie znasz się na różnych rodzajach technologii, w których działają. Na przykład czujki ruchu PIR nie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których działa klimatyzacja. Jeśli więc planujesz montaż alarmu, najlepiej jest współpracować ze specjalistami z branży, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednie elementy.

Nowoczesne sposoby ochrony domu — ile kosztują?

Możesz myśleć, że inwestycja w nowoczesne sposoby ochrony domu to spore koszty. Już samo słowo "nowoczesne" kojarzy się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zwykle są kosztowne. Każda z opcji jak alarm czy monitoring musi zostać dostosowana do konkretnych potrzeb i warunków technicznych, aby była efektywna. Dlatego nie można jednoznacznie określić ich ceny. Mimo wszystko trzeba mieć świadomość, że inwestując w nie, inwestujesz w bezpieczeństwo.

Zainwestuj w nowoczesne rozwiązania do ochrony domu

Dzięki nowoczesnym sposobom ochrony domu możesz uniknąć włamania i zminimalizować ryzyko kradzieży wartościowych rzeczy, a musisz pamiętać, że gdy dojdzie do takiej sytuacji, nie tylko stracisz cenne przedmioty, ale też włamywacz spowoduje kosztowne szkody w nieruchomości. Aby więc uniknąć negatywnych skutków jego działania, dobrze jest skorzystać z oferty firmy świadczącej kompleksowe usługi ochrony, takiej jak nasza.

W Solid Security nie tylko pomożemy Ci dobrać najbardziej efektywne urządzenia alarmowe, systemy kamer i inne rozwiązania dla ochrony domu, ale także wesprzemy Cię, wysyłając na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny, jeśli będzie to potrzebne. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jakie nowoczesne rozwiązania do ochrony Twojego domu, możemy Ci zaproponować.

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.