Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

System kontroli dostępu

Wprowadzenie tego typu rozwiązania pozwala na utrzymanie bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności na obszarze przedsiębiorstwa, instytucji. Duża popularność tego typu zabezpieczeń wynika z szerokich możliwości ich zastosowania, łatwej budowy i rozbudowy oraz stosunkowo niskich kosztów realizacji.

W systemie można wykorzystać blokady przejść w postaci rygli elektromagnetycznych, zamków elektrycznych, kołowrotów, szlabanów. Ma to na celu kontrolę ruchu osobowego i obecności osób uprawnionych do przebywania na terenie chronionych obszarów przez zastosowanie kart zbliżeniowych, breloczków, czytników biometrycznych i innych. Zapewnia bezpieczeństwo pracownikom oraz klientom instytucji oraz wygodą użytkowania elementów identyfikujących np. pracownika, podział użytkowników na grupy posiadające różne poziomy uprawnień, pozwalający na ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń pewnym grupom pracowników, lub np. nadanie uprawnień do dostępu do obiektów w wybranych przedziałach czasowych

Obecnie systemy kontroli dostępu są powszechnie stosowane przez:

  • Biurowce – na terenie biurowców ochronie podlega nie tylko mienie lecz również wartości niematerialne np. dane finansowe, dokumenty prawne. Ustanowienie odpowiednich praw dostępu dla pracowników do wyznaczonych pomieszczeń znacznie ogranicza ryzyko utraty ważnych i poufnych informacji. Szkoły i uczelnie - zagwarantowanie właściwego poziomu ochrony i bezpieczeństwa uczniów oraz studentów. Organicznie dostępu osób z poza szkoli do pomieszczeń budynku szkoły np. szatnia.
  • Banki - Funkcjonalność systemu powinna podążać w ślad za wewnętrznymi procedurami bankowymi, a strefy dostępu winny być wyznaczone np. zgodnie poziomami uprawnień pracowników banku.
  • Hotele - duża rotacja gości oraz specyfika obiektu stawia wysokie wymagania przed systemem zabezpieczającym. Jednym z zastosowań ww. jest karta magnetyczna umożliwiająca dostęp do danego pokoju dla gościa hotelu. Osiedla mieszkaniowe - poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jako jedna z podstawowych potrzeb człowieka stawia przed każdą wspólnotą mieszkaniową szereg zadań i wymogów. Jednym z takich wymogów jest autoryzacja dostępu do terenu danego osiedla mieszkańcom.
wyceń swój alarm
close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.