Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Podstawowe metody zabezpieczeń obiektów — w co zainwestować

Opublikowano: poniedziałek, 10, lipiec 2023 11:48
metody zabezpieczeń obiektów

Podstawowe metody zabezpieczeń obiektów — w co zainwestować

Czy Twoja nieruchomość jest bezpieczna? W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo domu lub firmy to kwestia, której nie można lekceważyć. To, jak dobrze zabezpieczony jest Twój obiekt, może zdecydować o tym, czy staniesz się ofiarą kradzieży, włamania czy pożaru. W tym artykule wskażemy, w jakie podstawowe metody zabezpieczeń obiektów warto zainwestować, aby chronić je przed tymi zagrożeniami.

Przed czym warto chronić każdy obiekt?

Bez względu na to, czy mówimy o domu, czy firmie, zagrożeń jest wiele. Włamania i kradzieże są oczywiste — intruzi mogą zniszczyć własność, zabrać cenne przedmioty i narazić nas na straty finansowe. Pożary to kolejne niebezpieczeństwo, które może doprowadzić do utraty nie tylko mienia, ale także życia. Dlatego tak ważne jest, aby właściwie zabezpieczyć każdy obiekt.

Poza tymi najpopularniejszymi zagrożeniami jak włamania, kradzieże i pożary istnieją jeszcze inne, w tym zatrucie czadem, gazem, czy zalanie. Warto o nich pamiętać, zwłaszcza jeśli w Twoim obiekcie istnieje ryzyko ich wystąpienia. Pomówmy jednak o tych podstawowych zagrożeniach i metodach zabezpieczeń przed nimi.

Podstawowe metody zabezpieczenia domu

Dom to nasza oaza spokoju, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby była to przestrzeń bezpieczna. Podstawą są solidne drzwi i okna — to one stanowią pierwszą linię obrony przed intruzami. Dlatego warto zainwestować w drzwi i okna antywłamaniowe. Co więcej, rolety antywłamaniowe czy specjalne zabezpieczenia na okna mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei.

Nie zapominajmy też o systemie wentylacji, który pomoże zminimalizować ryzyko pożaru. A dodatkowym atutem będzie solidne ogrodzenie, które utrudni dostęp do naszej nieruchomości. Czy to już wszystko? Absolutnie nie. To jedynie podstawowe zabezpieczenia techniczne, które dla wysokiego poziomy ochrony powinny być wsparte systemami bezpieczeństwa.

Jakie zabezpieczenia od włamania i kradzieży zamontować w domu?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa domu warto zainwestować w system alarmowy. W zależności od potrzeb może to być prosty system dźwiękowy, który zareaguje na próbę włamania przy otwarciu drzwi lub okien, lub zaawansowany system z czujnikami ruchu, monitoringiem i powiadamianiem służb ochrony.

Jakie zabezpieczenia od pożaru zamontować w domu?

Zabezpieczenia przeciwpożarowe są równie ważne, jak te przeciwwłamaniowe. Wystarczy chwila nieuwagi, aby wzniecić pożar na kuchence lub by wybuchł on samoistnie w wyniku przepięcia w gniazdku elektrycznym. Dlatego dobrze jest zamontować czujniki dymu, które zareagują na pierwsze oznaki pożaru. Warto zadbać także o to, aby w domu znalazła się gaśnica.

Podstawowe metody zabezpieczenia firmy

Firma to miejsce, w którym znajdują się nie tylko wartości materialne, ale także dane, które mogą być bezcenne. Podobnie jak w domu, podstawą zabezpieczeń są solidne drzwi i okna oraz system wentylacji. To jednak nie wszystko.

Jakie zabezpieczenia od włamania i kradzieży zamontować w firmie?

Firmy często stają się celem dla złodziei. Dlatego warto zainwestować w zaawansowany system alarmowy z monitoringiem wizyjnym i powiadamianiem ochrony. Pozwoli to szybko zlokalizować źródło zagrożenia i dotrzeć do niego w kilka chwil.

Równie istotna dla bezpieczeństwa obiektów firmowych jest kontrola dostępu - karty dostępowe, biometryczne skanery odcisków palców lub skanery siatkówki oka mogą zapewnić, że tylko uprawnione osoby mają dostęp do pomieszczeń firmy.

Jakie zabezpieczenia od pożaru zamontować w firmie?

Podobnie jak w domu, w firmie także kluczowe jest zabezpieczenie przeciwpożarowe. Czujniki dymu, czujniki temperatury, gazu i systemy gaśnicze są niezbędne. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności może być konieczne zainstalowanie systemów zraszających.

Podstawowe metody zabezpieczeń obiektów to dopiero początek

Bezpieczeństwo to nie tylko zabezpieczenia techniczne. Równie ważna jest ochrona fizyczna. W przypadku firm warto rozważyć ochronę stacjonarną, która zapewni ciągły monitoring obiektu poprzez obchody i kontrolę uprawnień do przebywania na terenie obiektu. Dla domów z kolei doskonałym rozwiązaniem jest monitoring systemów alarmowych ze wsparciem patroli interwencyjnych. Profesjonalna ochrona może szybko zareagować na wszelkie zagrożenia. Po co to wszystko?

Czy warto inwestować w zabezpieczenia obiektu?

Pytanie zawarte w nagłówku jest retoryczne. Każdy, kto myśli o bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich, swojego majątku, pracowników czy firmowego mienia, powinien inwestować w zabezpieczenia, zarówno te podstawowe, jak i w elektroniczne systemy zabezpieczeń obiektów. Dzięki nim można ustrzec się wielu szkód i strat, zarówno materialnych, jak i zdrowotnych.

Podstawowe zabezpieczenia, które powinien posiadać każdy obiekt, to:

  • drzwi antywłamaniowe
  • okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi,
  • rolety antywłamaniowe,
  • system wentylacji,
  • solidne ogrodzenie.

Dodatkowe zabezpieczenia, które powodują zwiększenie skuteczności tych podstawowych, to:

  • alarm włamaniowy,
  • czujniki dymu lub system przeciwpożarowy (w zależności od rodzaju obiektu),
  • systemy kontroli dostępu (w przypadku obiektów firmowych)
  • czujniki gazu, czadu, czy zalania.

Pamiętaj, że inwestycja w bezpieczeństwo to inwestycja, która zawsze się opłaca. Zamiast pytać, czy warto inwestować w zabezpieczenia stosowane do ochrony osób i mienia w obiekcie, lepiej zapytać, jak to zrobić — w tym możemy pomóc my. Skontaktuj się z nami, a dobierzemy rozwiązania dopasowane do Twojego domu lub firmy.

wyceń swój alarm
close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.