Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Ile kosztuje ochrona domu?

Opublikowano: poniedziałek, 24, kwiecień 2023 14:58
ochrona domu

Ile kosztuje ochrona domu?

Każdy odpowiedzialny właściciel domu dba o swój dobytek i robi wszystko, by go chronić. W trosce o bezpieczeństwo swojego mienia, swoich bliskich i siebie samego, inwestuje w zabezpieczenia techniczne takie jak ogrodzenie, porządne drzwi i okna, a niejednokrotnie także w systemy alarmowe i ochronę fizyczną. Może Ci się wydawać, że to rozwiązanie jest dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić, ale w tym artykule, chcemy Ci pokazać, że jest wprost przeciwnie. Ile kosztuje ochrona domu? Odpowiadamy.

Jak policzyć, ile kosztuje ochrona domu?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, ile kosztuje ochrona domu, należy się zastanowić, co tak naprawdę mamy na myśli, mówiąc o niej. Czy jest to przyjazd pracowników ochrony z patrolu interwencyjnego w chwili zagrożenia? A może zwykły alarm, który uruchomi się, gdy ktoś podejmie próbę włamania? Być może, zastanawiając się nad ochroną, masz na myśli monitoring? Im więcej rozwiązań weźmiesz pod uwagę, tym bardziej ochrona domu może Ci się wydawać droga. Jak jest naprawdę? Rozłóżmy to na elementy.

Koszt systemu alarmowego

Podstawową formą ochrony domu są wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, w tym zabezpieczenia techniczne, takie jak drzwi i okna antywłamaniowe, oraz zabezpieczenia elektroniczne, takie jak system alarmowy. Taki system składa się z różnych elementów, których schemat działania jest proste.

Urządzenia służące do detekcji (czujniki) wykrywają zagrożenie, przekazują informacje o nim do centrali alarmowej, a ta do sygnalizatora i pozostałych modułów, na przykład modułu GSM, który wysyła powiadomienie o zagrożeniu na telefony kontaktowe skonfigurowanych użytkowników. Sygnalizator z kolei emituje dźwięk, od którego większość intruzów się płoszy. Choć mówimy teraz tylko o ochronie przed włamaniem, tymczasem takiego systemu można używać także do ochrony przed pożarem, zalaniem i innym niebezpieczeństwem, dlatego wskażmy koszt dostępnych opcji.

Urządzenia podstawowe

Urządzenia podstawowe, wchodzące w skład systemu alarmowego, służącego do ochrony przed włamaniem i ich koszt, to:

 • czujka ruchu PIR - od 50 do 300 zł/szt
 • centrala alarmowa - od 400 do 2000 zł/szt
 • manipulator (klawiatura sterująca) - od 200 do 500 zł/szt
 • sygnalizator akustyczno-optyczny - od 100 do 400 zł/szt
 • okablowanie - od 200 zł (cena uzależniona od wielkości systemu)
 • nadajnik GSM/HSPA - od 400 do 1000 zł/szt

Możesz tu zauważyć spory przedział cenowy. Spieszymy więc wyjaśnić, że pod uwagę braliśmy używane przez nas modele urządzeń, które różnią się od siebie funkcjonalnością, metodą łączności (przewodowa/bezprzewodowa), ilością urządzeń, z którymi mogą współpracować itd. Należy zaznaczyć, że im mniejszy dom i mniej pomieszczeń, tym mniej elementów systemu jest potrzeba, a co za tym idzie ich pojedynczy i łączny koszt jest niższy.

Urządzenia dodatkowe

Jeśli chcesz zwiększyć możliwości swojego systemu alarmowego i zyskać większe możliwości wykrywania intruza, a także ochronę przed pożarem, zalaniem, wysokim stężeniem gazu lub tlenku węgla, możesz wzbogacić podstawowy zestaw urządzeń o:

 • czujnik zbicia szyby - od 100 do 300 zł/szt
 • czujniki magnetyczne (otwartych drzwi/okien) - od 30 do 150 zł/szt
 • czujkę dymu - od 100 do 300 zł/szt
 • czujkę tlenku węgla - od 100 do 300 zł/szt
 • czujnik gazu - od 100 do 300 zł/szt
 • czujnik zalania - od 100 do 300 zł/szt

Koszt firmy ochroniarskiej — cennik usług

System alarmowy możesz zbudować we własnym zakresie, ale nie polecamy Ci tego rozwiązania. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, nie wszystkie ze sobą współpracują, co więcej ich podłączenie i konfiguracja wymaga specjalistycznej wiedzy i czytanie instrukcji może nie wystarczyć. Dlatego lepiej zamówić system alarmowy w agencji ochrony takiej jak Solid Security. Ta opcja daje Ci także realną możliwość ochrony. Chcemy przez to powiedzieć, że do zakupu systemu alarmowego proponujemy Ci także usługę ochrony, opłacaną w ramach miesięcznego abonamentu.

Usługa monitorowania i przyjazdu patrolu

Jako agencja ochrony osób i mienia, proponujemy Ci sprzedaż systemu alarmowego, jego montaż, konfigurację i usługę serwisową. Nie możesz przecież zapominać o regularnych przeglądach. Ponadto instalowany przez nas system integrujemy z własnym systemem monitorowania, nadzorowanym przez pracowników całodobowego centrum. Śledzą oni sygnały alarmowe, które pochodzą z domów naszych klientów i wysyłają na miejsce patrol interwencyjny, gdy otrzymają sygnał z Twojego domu. Jak to działa?

Gdy tylko uruchomi się alarm w Twoim domu, pracownicy naszego centrum monitorowania natychmiast reagują na takie zdarzenie i wysyłają na miejsce patrol, znajdujący się zawsze w pobliżu Twojego domu. Dzięki temu czas dojazdu jest krótki, a reakcja natychmiastowa. Koszt takiego abonamentu zaczyna się już od niespełna 100 zł netto miesięcznie. To niewielki wydatek w porównaniu z tym, jak duże korzyści może przynieść fizyczna obecność pracownika ochrony w sytuacji zagrażającej Twojemu mieniu, życiu lub zdrowiu.

Koszt ubezpieczenia domu

Kolejną możliwością ochrony domu jest jego ubezpieczenia. Warto objąć swój dom polisą ubezpieczeniową, która gwarantuje wsparcie finansowe w chwili zaistniałych szkód lub strat w wyniku różnych zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, a nawet włamanie i kradzież. Nie można lekceważyć tego typu niebezpieczeństw, zwłaszcza że zakres zdarzeń, jakie obejmuje taka polisa, dotyczy często wielu różnych sytuacji, do jakich może dojść niemal każdego dnia. Pomyśl tylko, ile szkód może narobić zwarcie w instalacji elektrycznej pod Twoją nieobecność, spowodowane, chociażby wyciekiem wody z pralki. Polisa ochronna jest dobrą formą zabezpieczenia, zwłaszcza że jej koszt zaczyna się zwykle od kilkudziesięciu złotych rocznie.

Ile kosztuje ochrona domu — podsumowanie

Wiesz już, ile może kosztować ochrona domu. Choć nie wspomnieliśmy jeszcze, że do zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, możesz także zainwestować w monitoring wizyjny. System kamer jest często pomocny w wykrywaniu potencjalnych zagrożeń i identyfikowaniu sprawców. Poza nim możesz wyposażyć swoich bliskich także w piloty antynapadowe, które służą do wezwania ochrony w chwili napadu lub innych zdarzeń.

Skorzystaj z usług firmy Solid Security

Jeśli jesteś zainteresowany ochroną swojego domu, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści mogą do Ciebie przyjechać, pomóc dobrać takie rozwiązania, które w Twoim domu sprawdzą się najlepiej, a następnie dobrać urządzenia i usługi firmy, które zagwarantują Ci wysoki stopień ochrony na Twojej posesji.

wyceń swój alarm
close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.