Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Alarm do mieszkania w bloku, czyli jak zabezpieczać mieszkanie przed włamaniem

Opublikowano: wtorek, 27, grudzień 2022 08:23
Alarm do mieszkania w bloku

Alarm do mieszkania w bloku, czyli jak zabezpieczać mieszkanie przed włamaniem

Włamania do mieszkań na terenie osiedli są coraz popularniejsze. Sprytni przestępcy przed przeprowadzeniem akcji robią rozpoznanie i przygotowują plan, który potem ze śmiałością wdrażają w życie, zwłaszcza że zabezpieczenia takich budynków są łatwe do obejścia, a w tłumie obcych sobie ludzi, łatwo pozostać niezauważonym. Dlatego warto zainwestować w alarm do mieszkania w bloku, dzięki któremu można ustrzec się wielu przykrych sytuacji.

Jakie zagrożenia czyhają na mieszkańców bloku

Najpopularniejszym zagrożeniem dla mieszkańców budynków wielorodzinnych są włamania i kradzieże. Przestępcy kuszeni różnymi fantami pozostawionymi na balkonie, czy w piwnicy, często mają odwagę podejmować swoje działania nawet w dzień. Jednak i dostanie się do mieszkania, nie stanowi dla nich trudności, zwłaszcza jeśli zauważą, że nikogo obecnie w nim nie ma. Sprzęt RTV, AGD i drobne kosztowności pozostawione bez opieki często padają łupem złodziei. Przy okazji mogą narobić wiele szkód. Podobnie jak wandale, którzy niszczą pomieszczenia dla zabawy lub z innych pobudek. W takiej sytuacji alarm domowy jest wręcz konieczny.

Jak zabezpieczyć mieszkanie w bloku

O ile nie masz większego wpływu na zabezpieczenia części wspólnych budynku, o tyle masz duży wpływ na newralgiczne miejsca dostępu do wnętrza mieszkania. Innymi słowy, masz wpływ na rodzaj drzwi wejściowych, zamków czy zabezpieczenia okien. Dlatego powinieneś postawić na solidne drzwi antywłamaniowe i zamki oraz rolety zewnętrzne, a najlepiej rolety antywłamaniowe, zwłaszcza jeśli mieszkasz na parterze. Dobrym zabezpieczeniem wówczas są także kraty na balkonie. Dobrze jednak wiemy, że ich montaż nie zawsze jest możliwy, dlatego powinieneś zainwestować domowy alarm włamaniowy, a ściśle rzecz ujmując system alarmowy, służący wykrywaniu włamania.

Jaki system alarmowy do mieszkania w bloku

Na nowo budowanych osiedlach mieszkaniowych można często spotkać się z monitoringiem części wspólnych, czy też kontrolą wjazdu przez pracownika ochrony, stacjonującej w budce strażniczej. Montuje się tam często szlaban, z kolei w furtce elektroniczny zamek na kod. Te zabezpieczenia w dużym stopniu utrudniają dostęp potencjalnym włamywaczom, jednak nie zawsze się sprawdzają. Poza tym nie zabezpieczają one mieszkania, a jedynie ograniczają wejście osobom z zewnątrz. Dlatego warto zainstalować w naszym mieszkaniu system alarmowy antywłamaniowy, czyli taki wyposażony w czujniki, które będą w stanie zareagować natychmiast po wykryciu intruza. To skuteczna forma zabezpieczenia mieszkania, zwłaszcza w trakcie naszej nieobecności, na przykład podczas urlopu.

Z czego składa się alarm do mieszkania w bloku

Do podstawowych elementów każdego systemu alarmowego należą:

  • centrala alarmowa,
  • manipulatory (panele, klawiatury sterujące),
  • czujniki,
  • sygnalizatory.

Decydując się na alarm do mieszkania w bloku, powinieneś zamontować w nim w czujki ruchu na podczerwień, czujniki wibracyjne służące do wykrywania zbitej szyby, czy czujki otwarcia drzwi i okien (czujki magnetyczne). Instalacja takiego systemu skutecznie zabezpieczy Twoje mieszkanie. W chwili, gdy włamywacz podejmie kroki w celu dostania się do wewnątrz, na przykład zbije szybę w oknie lub otworzy drzwi, odpowiedzialny czujnik nada sygnał do centrali, a ta aktywuje alarm dźwiękowy. Zwykle tyle wystarczy, aby odstraszyć i spłoszyć intruza.

Aby zwiększyć możliwości systemu alarmowego, warto jednak powierzyć nadzór nad nim agencji ochrony. W Solid Security działa całodobowe centrum monitorowania, w którym pracownicy czuwają nad sygnałami alarmowymi przesyłanymi przez systemy zainstalowane u klientów i podejmują odpowiednie kroki, aby przeciwdziałać niebezpieczeństwom.

Możliwość rozbudowy

Podstawowy skład systemu alarmowego zawsze można rozbudować. Oczywiście o ile zadbałeś o dobrej jakości sprzęt, który daje taką możliwość. Wybierając rozwiązania z naszej oferty, zadbamy o to, aby kiedy zajdzie taka potrzeba, można było podłączyć kolejne czujniki.

Alarm bezprzewodowy czy przewodowy

Odbierając mieszkanie od dewelopera, czy też kupując je z rynku wtórnego, zwykle jest ono wykończone do tego stopnia, że aby zainstalować system alarm przewodowy, należałoby skuwać tynk ze ścian. Zapewne chcesz tego uniknąć, dlatego lepszym rozwiązaniem w przypadku mieszkania w bloku będzie alarm bezprzewodowy.

Zaletą elementów systemu alarmowego bezprzewodowego jest to, że komunikują się one ze sobą za pomocą fal radiowych, dlatego też nie jest konieczne łączenie ich za pomocą kabli. Dzięki temu nie potrzeba kucia ścian, ani też prowadzenia instalacji elektrycznej pod te urządzenia, gdyż zasilane są one bateriami lub akumulatorami.

Jak wybrać alarm do mieszkania w bloku

Jeśli decydujesz się na alarm do mieszkania w bloku, zapewne zależy Ci na skuteczności. Zyskasz ją, jeśli postawisz na odpowiednie urządzenia, dobrane do konkretnych funkcji. Warto postawić na system alarmowy, w którym znajdą się czujniki otwartych drzwi i okien. W dużych mieszkaniach dobrze jest także zainwestować w kamery. Zresztą te możesz zainstalować także na balkonie czy tarasie. Syrena alarmowa nie zawsze odstraszy włamywacza, z kolei kamery pomogą go zidentyfikować, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Chcesz zainstalować alarm do mieszkania w bloku? Wciąż jednak masz pytania dotyczące jego działania? Skontaktuj się z nami poprzez email lub zadzwoń, a pomożemy Ci zaplanować najbardziej efektywny system, dopasowany do Twoich potrzeb.

wyceń swój alarm
close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.