Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Zabezpieczenie kampera przed kradzieżą — jak spędzić wakacje bezpiecznie?

Opublikowano: poniedziałek, 03, lipiec 2023 14:08
Zabezpieczenie kampera przed kradzieżą

Zabezpieczenie kampera przed kradzieżą — jak spędzić wakacje bezpiecznie?

Dla wielu osób podróż kamperem to ciekawy sposób na wakacje według własnych zasad. Trudno się dziwić, gdyż podróżując nim, nie trzeba się przepakowywać, codziennie można być w innym miejscu, a Europa jest pełna pól kempingowych zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach. Także złodzieje doceniają jego zalety, a w tym artykule opowiemy, jak się ich ustrzec.

Czy łatwo jest ukraść kamper?

Kampery pozostawiane są często na parkingach lub polach kempingowych, po których zawsze kręci się sporo osób. Mają sporo okien, kilkoro drzwi i jeszcze uchylne świetliki na dachu. Łatwo zapomnieć o zamknięciu któregoś z tych potencjalnych wejść dla złodziei, a czasem zostawiamy je uchylone celowo, aby wewnątrz nie było zbyt duszno, po czym oddalamy się oddawać wakacyjnych uciechom. W tym czasie rabusie zacierają ręce.

Co ciekawe, złodziejom, włamującym się do kamperów zwykle nie chodzi o kradzież samego auta, czasem się to zdarza, ale jednak niełatwo byłoby im odjechać niezauważonym. Kampery są atrakcyjne dla złodziei głównie z innych powodów. Często są wyposażone w wartościowe przedmioty, takie jak telewizory, sprzęt kuchenny czy elektronikę. Poza tym rabusie mają świadomość, że roztargnieni, podróżującymi nimi turyści lubią tam zostawiać cenne fanty, portfele, karty, czy biżuterię. Jak więc mogliby nie pokusić się o włamanie i kradzież?

Sposoby zabezpieczenia kampera przed kradzieżą

Mając świadomość, że dostanie się do środka kampera, jest całkiem łatwe, wielu właścicieli kamperów decyduje się na montaż różnego typu zabezpieczeń. Do najpopularniejszych należą zabezpieczenia mechaniczne, jak wszelkiego rodzaju blokady, ale nie tylko nimi można ustrzec się kradzieży pojazdu, czy wartościowych przedmiotów, jakie w nim się znajdują. Omówimy teraz kilka z nich.

Blokada skrzyni biegów

Jednym ze skutecznych sposobów zabezpieczenia kampera przed kradzieżą jest zainstalowanie blokady skrzyni biegów. Jest to mechaniczne urządzenie, które uniemożliwia zmianę biegu i uruchomienie silnika. Blokada ta może być doskonałym odstraszaczem dla złodziei, ponieważ znacznie utrudnia im kradzież pojazdu, a próba jej zdemontowania wiązałaby się ze sporym hałasem.

Blokada drzwi

Innym skutecznym sposobem zabezpieczenia kampera jest zastosowanie blokady drzwi. Może to być dodatkowy zamek montowany na klamkę drzwi prowadzących do części mieszkalnej lub specjalne urządzenie elektroniczne, które uniemożliwia otwarcie wszystkich drzwi z zewnątrz. Działanie takiej blokady jest niezależne od centralnego zamka, dlatego, nawet jeśli złodziej przełamie główny zamek, dostanie się do wnętrza kampera będzie znacznie trudniejsze.

Blokada przestrzeni ładunkowej

Niektóre kampery wyposażone są w dodatkową przestrzeń ładunkową, do której użytkownik może dostać się od zewnątrz pojazdu (podobnie jak w autobusach turystycznych). Także tę przestrzeń warto zabezpieczyć. Można to zrobić montując blokadę zamka na klapie.

Autoalarm z czujnikami

Instalacja autoalarmu z czujnikami to kolejna skuteczna metoda zabezpieczania kampera. Taki system wykryje nieautoryzowany dostęp do pojazdu, włączając głośny alarm i informując właściciela o sytuacji. Często autoalarmy są wyposażone w czujniki ruchu, czujniki wstrząsów oraz czujniki zbicia szyby, co zwiększa skuteczność ochrony. Dobrym pomysłem jest montaż alarmu z czujnikami otwartych drzwi i okien.

Lokalizator GPS

Jeszcze jednym zabezpieczeniem przed kradzieżą kampera, o którym należy wspomnieć, jest lokalizator z systemem GPS. Sam lokalizator pozwala ustalić położenie pojazdu w czasie rzeczywistym, ale korzystając z zaawansowanemu systemu i dodatkowych modułów, jak blokada zapłonu, można zyskać znacznie większą ochronę. W Solid Security oferujemy monitoring GPS pojazdów, który pozwala na zdalnie unieruchomienie pojazdu, a także na automatycznie powiadamianie o nieautoryzowanej próbie jego uruchomienia.

Zabezpieczenie kampera przed kradzieżą — kilka słów na koniec

Zabezpieczenie kampera przed kradzieżą jest niezwykle istotne, aby cieszyć się spokojnymi wakacjami. Wybierając odpowiednie środki ochrony, takie jak blokady skrzyni biegów, blokady drzwi, blokady przestrzeni ładunkowej, autoalarmy oraz lokalizatory GPS, można skutecznie zminimalizować ryzyko kradzieży i zwiększyć bezpieczeństwo kampera.

Pamiętaj, żeby zawsze być czujnym. Zanim pozostawisz auto bez nadzoru na polu kempingowym czy parkingu, sprawdź, czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte. Dzięki tym prostym działaniom będziesz mógł cieszyć się mógł w pełni cieszyć swoimi wakacjami.

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.