Biuro Obsługi Klienta
22 668 60 06
Twoje Biura Regionalne

solidclub
login24 login24 facebook

Monitoring GPS floty samochodowej — zalety korzystania

Opublikowano: poniedziałek, 21, listopad 2022 12:54
Monitoring GPS

Monitoring GPS floty samochodowej — zalety korzystania

Nie sposób nie dostrzec zalet korzystania z monitoringu GPS pojazdów floty samochodowej w każdej firmie. Nie tylko umożliwia ona pełną kontrolę nad lokalizacją pojazdu, ale też przynosi wymierne ekonomicznie korzyści finansowe. Choć przede wszystkim, celem takiego monitoringu jest bezpieczeństwo. Jednak, czy to wszystkie zalety korzystania z monitoringu GPS? Zdecydowanie nie! Przeczytaj artykuł, aby poznać ich więcej.

Czym jest monitoring floty samochodowej GPS

Monitoring floty samochodowej za pomocą GPS oznacza instalację odbiornika GPS w samochodzie należącym do firmy. Montuje się go w celu śledzenia lokalizacji pojazdu, a tym samym zwiększenia efektywności pracy kierowców i kontroli sposobu użytkowania auta. Aby jednak takie urządzenie działało poprawnie, ważny jest właściwy montażu, konfiguracja i komputerowy system monitoringu floty, który umożliwia odczytywanie danych z urządzenia. Tak naprawdę, wiele funkcji, a jednocześnie zalet korzystania z tego urządzenia oferuje właśnie dobry system monitoringu GPS.

System monitoringu GPS umożliwia odczytywanie danych z pojazdu, transmitowanych przez moduł GPS. Warto jednak wspomnieć, że zaawansowane oprogramowanie potrafi śledzić nie tylko lokalizację, ale także monitorować w czasie rzeczywistym zużycie paliwa, styl jazdy i kilka innych przydatnych parametrów. Aby jednak mógł to robić, poza modułem GPS, pojazd musi być wyposażony w dodatkowe urządzenia.

Kto korzysta z monitoringu GPS pojazdów

System monitorowania pojazdów bardzo często używany jest przez przedsiębiorstwa transportowe. Pozwala im skutecznie zarządzać flotą, dostarczając danych na temat przebiegu tras, zdarzeń drogowych, przestojów, długości przerw w pracy itd. Jednak coraz więcej firm z innych branż również dostrzega jego zalety. Na system monitoringu pojazdów często decydują się firmy z sektora handlowego, które przekazują samochody swoim przedstawicielom, a także firmy z sektora usług, które również wyposażają swoich pracowników w tego typu narzędzia.

Co zyskujesz dzięki monitoringowi GPS floty pojazdów

Podstawowym zadaniem monitoringu pojazdów GPS jest dostarczanie informacji na temat ich lokalizacji. Dzięki montażowi lokalizatora GPS w pojeździe i zintegrowaniu go z systemem można zlokalizować pojazd na mapie. Pozwala to zatem dowiedzieć się, gdzie obecnie znajdują się samochody, należące do firmy i w jaki sposób są wykorzystywane. To także bardzo pomocna rzecz w sytuacji kradzieży. Kiedy ktoś uprowadza pojazd, można go szybko namierzyć. Każdy menadżer floty jest w stanie docenić więcej korzyści płynących z instalacji modułu GPS w pojeździe i jego podstawowego przeznaczenia. Jednak tylko ci, którzy korzystają z zaawansowanego systemu do zarządzania flotą, są w stanie w sposób optymalny zarządzać pojazdami i czerpać z tego rozwiązania jeszcze więcej.

Jakie są zalety monitoringu floty pojazdów GPS?

Wymieniając zalety monitoringu pojazdów GPS, należy wspomnieć przede wszystkim o tym, że służy on zapewnieniu bezpieczeństwa kierowców i pojazdów. Jego wdrożenie pozwala sprawdzać, czy samochód jest wykorzystywany w sposób właściwy, czy kierowcy nie dopuszczają się uchybień i nie wykorzystują go do celów prywatnych, a także, w jakim czasie i jak długo go użytkują. Ponadto, jeśli tylko zadbasz o dobry system monitoringu GPS pojazdów i poza instalacją lokalizatora GPS zadbasz także o montaż dodatkowych urządzeń, które pozwolą Ci śledzić inne parametry w pojeździe, będziesz mógł:

  • monitorować przebieg tras w czasie rzeczywistym,
  • odczytywać przebieg tras w ujęciu historycznym,
  • monitorować stan paliwa,
  • kontrolować stan akumulatora,
  • otrzymywać raport dotyczący stylu jazdy,
  • otrzymywać powiadomienia o przekroczeniu prędkości,
  • otrzymywać alerty włamania i napadu.

Chociaż zaawansowany system monitoringu GPS umożliwia zbieranie wielu informacji i optymalne zarządzanie flotą pojazdów, warto zaznaczyć, że na zbieranie danych się nie kończy. Dzięki właściwej analizie tych danych możliwa jest optymalizacja kosztów floty, a co za tym idzie kosztów firmy. To solidny powód, aby zainwestować w monitoring GPS.

Zarządzanie flotą z pomocą monitoringu pojazdów GPS

Podsumowując wszystkie zalety monitoringu GPS floty samochodowej, warto wspomnieć o tym, że poza podstawowymi zadaniami dotyczącymi lokalizacji i bezpieczeństwa, monitoring pojazdów pozwala przynieść realne oszczędności. Na przykład poprzez analizę kosztów paliwa i wprowadzenie zmian w sposobie zaopatrzenia w nie. Co więcej, taki monitoring pozwala śledzić wiele parametrów przez 24 godziny na dobę, a to wpływa na skuteczne zarządzanie firmową flotą. Jeśli więc myślisz o tym, aby zainstalować system monitoringu i urządzenia GPS w pojazdach w Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

close

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie formularza. Nasi pracownicy wkrótce skontaktują się z Państwem w celu realizacji zgłoszenia.